Wieczorna toaleta maluszka – przydatne akcesoria

niemowlę w ręczniku bambusowym z uszami

Noce z noworodkiem bywają ciężkie. W pierwszych tygodniach życia maluszek funkcjonuje jeszcze we własnym trybie. Jego zegar biologiczny zaczyna regulować się w okresie od 8 do 12 tygodnia życia. Właśnie wtedy istotne stają się wieczorne rytuały – to one pozwolą przygotować się dziecku i rodzicom do nocnego wypoczynku. Bez względu na wiek dziecka oraz na to, czy orientuje się ono w porze dnia, codzienna toaleta jest konieczna i wielu rodziców decyduje się na nią właśnie wieczorem. Warto używać wyłącznie wysokiej jakości akcesoriów, które wspomagają pielęgnację. Co będzie przydatne podczas przygotowań do nocy?

MYJKA

Dobrym początkiem przygotowań do nocnego odpoczynku jest kąpiel maluszka. Zawsze trzeba pamiętać o dostosowaniu temperatury wody – dla noworodków i niemowląt optymalne jest 37°C. Do mycia warto używać wyłącznie sprawdzonych, przebadanych dermatologicznie kosmetyków. Można posłużyć się specjalną myjką dla niemowląt. Będzie ona przydatna także do delikatnego oczyszczania skóry maleństwa w dni, w których nie chcemy kąpać go w wanience. Początkowo nie trzeba przygotowywać pełnej kąpieli codziennie. W pierwszych tygodniach powinna odbywać się ona co 2-3 dni.

RĘCZNIK

Istotny jest także wybór ręcznika, którym otulone zostanie dziecko po kąpieli. Ważne, aby był on wykonany z delikatnego materiału, ponieważ zbyt szorstka tkanina może powodować podrażnienia skóry maluszka. Dlatego dobrym wyborem będą ręczniki wykonane z organicznej bawełny lub wiskozy bambusowej – produkty takie są trwałe i chłonne. Przed pierwszym użyciem ręcznik warto wyprać, a także wyprasować (zgodnie z zaleceniami producenta). Do prania należy używać specjalnych, dedykowanych niemowlakom, płynów. Już po pierwszym praniu bawełniany lub bambusowy ręcznik powinien stać się miękki i przyjemny dla delikatnej oraz wrażliwej skóry dziecka.

Ważny jest też rozmiar ręcznika. Warto rozważyć wybór nieco większego egzemplarza. Z tego powodu zaleca się rozmiar 100 cm na 100 cm – będzie on funkcjonalny zarówno dla noworodka, jak i trochę starszego dziecka. Ciekawym rozwiązaniem są popularne obecnie ręczniki z kapturkiem. Dzięki nim otulona, a jednocześnie chroniona jest główka dziecka, co zwiększa jego komfort po kąpieli. Taki ręcznik świetnie sprawdzi się zarówno w domu, jak i podczas wyjazdu czy też na basenie.

SZCZOTKA DO WŁOSÓW

Choć mogłoby się wydawać, że szczotka do włosów nie jest potrzebna dzieciom z delikatnymi włoskami, to warto w nią zainwestować nawet wtedy, gdy maluszek nie ma jeszcze bujnej czupryny. Musi być ona dedykowana maleńkim dzieciom. Stosowanie zwykłych produktów do czesania może wywołać podrażnienia. Regularne czesanie odpowiednią szczotką wiąże się z masowaniem skóry głowy oraz stymulowaniem cebulek włosów. Dobrze sprawdzą się szczotki z naturalnego włosia. Cechuje je delikatność dzięki czemu nie wywołują podrażnień. Do najpopularniejszych tworzyw, z którego produkowane są szczotki dla niemowląt, jest włosie kozy. Charakteryzuje je miękkość idealna dla skóry maleństwa.

Wieczorna toaleta maleństwa pozwala budować rytuały, które w późniejszym okresie będą wyznacznikiem odpowiedniego przygotowania do snu. Każdy rodzic, który chce, by jego pociecha czuła się komfortowo, powinien sięgać po wysokiej jakości akcesoria, stworzone wyłącznie z bezpiecznych dla delikatnej skóry maleństwa materiałów. Stosowanie stworzonych z myślą o dziecku produktów może pomóc w otoczeniu go najlepszą opieką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × trzy =