Bawełna organiczna – materiał idealny dla maluszka

niemowlę śpiące w łóżeczku

Każdy troskliwy rodzic pragnie zapewnić swojemu dziecku komfort przez cały czas. Aby maleństwo czuło się dobrze, warto zadbać o odpowiedni dobór tkanin, które otulają jego skórę. Jedną z propozycji jest bawełna organiczna. Dziś przyjrzymy się dokładniej temu materiałowi, co pozwoli odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jest on idealny na ubrania, pościel i inne akcesoria dla Twojej pociechy.

Najlepsza tkanina dla skóry maleństwa

Kiedy maluszek jest już na świecie, za wszelką cenę szuka kontaktu z rodzicami. Nie zawsze jednak jest to możliwe, zwłaszcza w nocy, kiedy pociecha jest sama w swoim łóżeczku. Przydatne wtedy okazują się różne akcesoria, choć nie bez znaczenia są też ubranka zakładane szkrabowi. Z tego powodu warto od samego początku stawiać na bawełnę organiczną. To materiał, którego surowiec jest pozyskiwany z natury – roślina rozwija się bowiem prawie bez ingerencji człowieka. Dzięki swoim właściwościom zapewnia maluszkowi tak potrzebną miękkość i czułość, jakiej brakuje mu w ciągu nocy, ale też dnia.

Podobnie jak bawełna konwencjonalna, ta organiczna również jest higroskopijna. Ponadto cechuje się przewiewnością, a także miękkością, co jest niezwykle ważne w kontekście kontaktu z delikatną skórą maluszka. Dzięki wykorzystaniu eko tkaniny w produktach dla dzieci Twoja pociecha może być otulona mięciutkim materiałem wysokiej jakości

Ubranka czy też pościel z bawełny organicznej są rozwiązaniami nie tylko komfortowymi, ale i niezwykle wytrzymałymi. Ważną zaletą eko bawełny jest bowiem fakt, że materiał z niej stworzony jest trwały. Przetrwa rozciąganie czy wielokrotne pranie.

Należy jednak pamiętać, że przy wyborze produktów dla dzieci warto zdecydować się na te posiadające certyfikat potwierdzający wysoką jakość tkaniny – GOTS (Global Organic Textile Standard).

Piękne produkty z ekologicznej bawełny

Potwierdzona certyfikatem jakości organiczna bawełna doskonale nadaje się do tworzenia pościeli dla dzieci. Dzięki właściwościom termoregulacyjnym oraz wchłaniającym wilgoć materiał ten sprawdzi się w ciągu całego roku – zarówno latem, jak i zimą. Pościel ma bezpośredni kontakt ze skórą brzdąca. Dzieci spędzają bowiem wiele godzin w łóżeczku, dlatego tak ważne jest, by otulająca ich pościel była wysokiej jakości, nie wywoływała otarć czy podrażnień. Maleństwo zasługuje bowiem na to, co najlepsze.

W przypadku noworodków czy małych niemowląt częściej poleca się stosowanie rożka lub śpiworka niż tradycyjnej kołderki – ryzyko zakrycia dróg oddechowych jest wtedy mniejsze. Tego typu gadżety także występują w wersjach wykonanych z bawełny organicznej, dzięki czemu nawet nowo narodzone maleństwo może poczuć miękkość eko bawełny.

Z organicznej bawełny szyje się też piękne ubranka i piżamki dla maluszków, które już od pierwszych dni życia zapewniają komfort, nie wywołując alergii czy podrażnień u szkrabów.

Bawełna organiczna to ekologiczna alternatywa dla tej uprawianej i obrabianej konwencjonalnie. Będzie dobrym wyborem na produkty dla dzieci – ubranka, kocyki, czy pościel wyprodukowane z tego typu tkaniny stanowią wyraz najwyższej czułości, jaką można otoczyć dziecko. Jej właściwości, a także przyjazne środowisku i skórze metody pozyskiwania czynią z niej materiał wartościowy dla troskliwych rodziców.

2 Comments

  1. anita2000111

    Bardzo polecam markę! Doskonała jakość wszystko piękne i delikatne dla skóry maluszka. Kocyk gruby mięsisty i ciepły 🙂 cudowne produkty naprawdę!

  2. Joanna Bieniek

    Produkty najwyższej jakości. Bawełna mięciutka, pościele są pięknie i starannie odszyte. Wyglądają tak samo dobrze cały czas, po praniu nadal jak nowe. Materiał cały czas wygląda dobrze. Kocyki merino są mięciutkie, nie gryzą i są bardzo deputację dla skóry maluszka. Bardzo, bardzo polecam ❤️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + jeden =