Rożek niemowlęcy — niezastąpiony element wyprawki

Przed przyjściem maleństwa na świat warto skomplementować niezbędne akcesoria, ubranka, a także produkty do pielęgnacji jego delikatnego ciała. Każda przyszła mama bowiem chce mieć pewność, że po porodzie będzie w pełni przygotowana i jej oraz dziecku niczego nie zabraknie. W dzisiejszym wpisie sprawdzimy, jak ważny jest rożek niemowlęcy, a także z jakich materiałów powinien być wykonany.

Rożek niemowlęcy — odpowiedni komfort i bezpieczeństwo maluszka

Jak dobrze wiemy, maluch przez 9 miesięcy znajduje się w brzuszku mamy, gdzie jest mu ciepło oraz przytulnie. Jednak gdy pojawi się na świecie, musi zmierzyć się z wieloma nowymi sytuacjami tak jak i świeżo upieczeni rodzice. Mięciutki rożek niemowlęcy w pierwszych dniach życia ułatwi przystawienie dziecka do piersi, zapewni lepszy sen, a także ułatwi przenoszenie — sprawdzi się, szczególnie gdy jeszcze nie mieliśmy doświadczenia w opiece nad noworodkiem. Z powodzeniem można go wykorzystać również jako lekki śpiworek do wózka. Owinięty nim maluszek nie będzie mógł się odkryć, jak ma to miejsce w przypadku zawinięcia w standardowy kocyk.

W pierwszych tygodniach życia maleństwa kluczowe jest zapewnienie mu odpowiedniego poczucia bezpieczeństwa. Szczelne opatulenie rożkiem daje dziecku namiastkę warunków znanych z brzuszka swojej mamy — niemowlę czuje się w nim bezpiecznie i chętnie oraz łatwo zasypia. Co warto wiedzieć, noworodkom do 4 miesiąca życia towarzyszy odruch Moro, czyli niekontrolowany ruch rękami oraz nogami. Przytulenie, a także otulenie w rożku niemowlęcym pomoże wyciszyć ten impuls oraz zapobiec nadwrażliwości sensorycznej. Jest także świetny przy utrzymaniu prawidłowej pozycji, jak i podtrzymaniu główki dziecka.

Z jakiego materiału powinien być wykonany rożek niemowlęcy?

Na rynku znaleźć można bogatą ofertę rożków niemowlęcych, jednak najważniejszą rzeczą, jaką trzeba sprawdzić przed zakupem, jest tkanina, z której został on uszyty. My posiadamy wyłącznie wysokiej jakości dzianiny premium charakteryzujące się wspaniałą strukturą. Wykonane z nich produkty są trwałe, estetyczne oraz wygodne w codziennym użytkowaniu. Ich jakość zdecydowanie przewyższa inne wyroby dla dzieci. Warto przyjrzeć się materiałom naturalnym, na przykład bawełnie satynowej eco, którą można spotkać w naszym modelu FAIRY LAND. Jest miła i przyjemna w dotyku, a tym samym idealna dla noworodków, ponieważ nie powoduje żadnych uczuleń. Dodatkowo wypełnienie rożka składa się z antyalergicznej włókniny silikonowej — jej zadaniem jest zapewnienie maluszkowi ciepła. Popularnym i lubianym przez przyszłe mamy materiałem jest również wiskoza bambusowa. Wykorzystana w naszym modelu DINOS gwarantuje optymalną cyrkulację powietrza oraz jest bezpieczna dla delikatnej skóry maleństwa. Dla wielu rodziców duże znaczenie ma również walor estetyczny, dlatego oferowane przez nas rożki niemowlęce można dostać w przeróżnych przemiłych dla oka printach, np. w księżyce, gwiazdki, planety, kwiatki czy te z motywem zwierzęcym.

Rożek to niezastąpiony element wyprawki niemowlęcej. Jego zadaniem jest sprawienie, aby maluch w pierwszych miesiącach życia czuł się bezpiecznie, a także komfortowo. Przed jego zakupem warto sprawdzić skład oraz jakość wykonania, gdyż powinien być zrobiony tylko i wyłącznie z materiałów naturalnych, bezpiecznych dla dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy + 12 =