Lampy do pokoju dziecięcego bardzo ważne. Lampki do pokoju dziecięcego dla niemowląt, dostępne w naszym asortymencie, posiadają podstawę z drewna bukowego, pomalowanego farbą spełniającą normy bezpieczeństwa. Są one wyposażone w abażury w kilku kolorach do wyboru, takich jak jasnoszary, pudrowy róż lub miodowo-musztardowy. Dzięki nim zadbasz o oświetlenie do pokoju dziecka, sprawiając, że pomieszczenie będzie rozświetlone i przyjazne dla maleństwa.

Lampki do pokoju dziecięcego dla niemowlaków to bardzo użyteczne urządzenia, które będą bardzo przydatne, np. gdy maleństwo przebudzi się w nocy. Gdy trochę podrośnie, nasze oświetlenie może być pomocne podczas czytania mu bajek na dobranoc. Bardzo dobrze sprawdzają się także, gdy pociecha boi się ciemności. Stanowią także swoistą ozdobę i bardzo dobrze komponują się z innymi produktami, które mamy w ofercie.

Lampka do pokoju niemowlaka

Oświetlenie pełni istotną rolę w każdym pomieszczeniu. To właśnie światło ma decydujący wpływ na atmosferę panującą w danym wnętrzu, również w pokoju dziecka. Dlatego aranżując przestrzeń najmłodszego domownika warto umieścić kilka punktów świetlnych, które stworzą niepowtarzalny, bajkowy klimat. Główne oświetlenie powinno mieć możliwość regulacji natężenia. Z kolei dodatkowe oświetlenie dziecięce może wyznaczać kąciki do zabawy, czytania, bądź, w przypadku niemowlęcia, przewijania i wykonywania czynności higienicznych. Ważne jest, aby wybrana lampka do pokoju noworodka emanowała łagodnym światłem oraz komponowała się z pozostałymi elementami tworząc estetyczną całość.

Jak wybrać oświetlenie dziecięce?

Wybierając oświetlenie dziecięce należy unikać ostrego światła, gdyż jest szkodliwe dla oczu oraz może dodatkowo pobudzać dziecko. Aby osiągnąć przytulne, ciepłe wnętrze lampka do pokoju niemowlaka powinna delikatnie je oświetlać.  Rozproszone, przytłumione światło działa kojąco na zmysły. Łagodne oświetlenie pokoju malucha zmniejszy kontrast między dniem a nocą, Co więcej, dzieci nie lubią zasypiać w ciemności, a łagodne oświetlenie pokoju malucha zmniejszy kontrast między dniem a nocą zapewniając dziecku poczucie bezpieczeństwa i komfort  zasypiania.

Szukając idealnego oświetlenia należy zwrócić uwagę jaką żarówkę posiada lampka do pokoju noworodka. Znaczący wpływ ma ilość i kolor emitowanego światła. Zbyt intensywne oświetlenie może powodować złe samopoczucie, bóle głowy oraz niepotrzebnie obciążać oczy dziecka. Warto zatem postawić na ciepłe barwy, zbliżone do naturalnego światła.

Go to Top